این بنا که در اصل به عنوان خانه ای برای دوران بازنشستگی صاحب آن طراحی شده است، همزمان به عنوان یک فضای اقامتی در منطقه تفریحی CocoNutNoom عمل می کند که خانواده صاحبخانه، دوستان او و مهمانانش می توانند توقفی کوتاه در آن داشته و اوقات خوشی را سپری کنند. ساختمان شامل یک اتاق خواب مستر با سرویس، یک اتاق مهمان، یک سرویس مهمان و یک آشپزخانه برای آشپزی های خانوادگی است. سالن اصلی این بنا به عنوان یک فضای چندمنظوره انعطاف پذیر عمل می کند. از این فضا می توان به عنوان نشیمن یا به عنوان محلی برای جشن ها، به عنوان یک کافه یا به عنوان سالن یوگا استفاده کرد. تراس طبقه بالا به گونه ای طراحی شده تا دیدی پانورامیک از درختان نارگیل اطراف، دریا و جزیره Samui و کوه ها به دست دهد.

طراحی اتاق خواب
طراحی پله
طراحی آشپزخانه
طراحی تراس ویلا

خط فرم معماری این بنا وابسته به خط آسمان کوه هایی است که در پشت بنا واقع شده که اجازه وزش نرم بادها را با یک حالت مواج می دهند. قسمت جلویی بنا با یک زاویه باز طراحی شده تا دید کامل به دریا داشته باشد. پیش آمدگی های سقف بدین جهت طراحی شده اند تا بنا را در برابر تابش تند آفتاب محافظت کنند.

طراحی پله
پله و آجر

رنگ اصلی استفاده شده در این بنا قرمز است که بنا را نسبت به فضای سبز رنگ درختان نارگیل اطراف و نسبت به آبی بیکران دریا شاخص می کند. آجر و بتن پولیش خورده متریال هایی هستند که به واسطه خاصیت خنک کنندگی آنها انتخاب شده اند تا بنا را در برابر گرما محافظت کنند. بعلاوه انتخاب این متریال ها به واسطه تخصص کارگران محلی در زمینه استفاده از این متریال ها می باشد. راه پله باریک فولادی بنا نیز نمایشگر هنر دست صنعتگران محلی است که در استفاده از فلز تخصص دارند.

نور پردازی ویلا
طراحی نما
طراحی نما آجری
طراحی نمای بیرونی
طراحی خانه
نور پردازی نما
خلاقیت با متریال آجر
طراحی داخلی خانه تفریحی
معماری و ترکیب با طبیعت
طراحی داخلی
نقشه خانه
نقشه خانه ویلایی
پلان خانه ویلایی
نقشه مسکونی
طراحی سازه معماری
پلان مسکونی

تحریریه معماری آرل
منبع : architizer.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *